Özgeçmiş

Merhaba Değerli Misafirlerimiz,

Ben Sevgi Çorapcı 1986 yılında Sydney Institute of Technology'den, Sydney Avustralya'da mezun oldum.

1986-1990 yılları arası Blacktown Health Care, Hills Health centre ve Mt.Druitt polikliniklerinde hizmet verdim.

1990-1995 arasında Avustralya’da Cremorne bölgesinde kendi kliniğim’de çalıştım.

1995 yılında Türkiye'ye ailemle birlikte taşındım. Antalya’da Akdeniz Tıp Fakültesinde Endokrin bölümünde çalıştıktan sonra ilk Güzellik salonumuzu Antalya'da hizmete sunduk.

Ankaraya yerleştikten sonra, Ankara Güven hastanesinde kısa bir süre mesleğimi icra ettikten sonra, 2003 yılında Ankara'da Sevgi Çorapcı Güzellik salonumu açtım .

Sadece Ayak Adlı kitabımı yazarak halkımızı bilinçlendirmeye çalıştım. Bir çok TV programına katıldım ve yazılı medyada Ayak sağlığı ile röportajlar yaptım. (Basında biz bölümüne bkz .)

Ayak sağlığı toplumumuzda halen ciddiye alınmamaktadır. Diyabet ayaklara gereken ilgi ve alaka gösterilmez iken hastalar diyabetli ayakları ile yeterince bilinçli değillerdir. Ayrıca yanlış tedavilerle ayak sorunu olan kişiler gereksiz yere acı çekmektedir. Son yıllarda sektörün boşluğunu farkeden eğitimsiz kişiler ayak sağlığı konusunda kendilerini uzman ve hatta Podiatrist olarak tanıtarak halk sağlığına ciddi tehdit oluşturmaktadır. Steril aletler ve doğru yöntemler ile yaklaşılması gereken kişiler yanlış tedavilerle daha farklı problemler ile karşılaşmaktadır.

Sevgi Çorapçı eğitim vermemektedir .Tarafımdan eğitim aldığını söyleyen kişilere itibar etmeyiniz.  

Saygılarımla;

Podiatrist,

Ass.Dip.Pod.(N.S.W.)Sevgi Çorapcı


Üye Olduğu Dernekler

  1. Chiropodists' Registration Board
  2. The School of Natural Health Sciences
  3. The Australian Podiatry Association ( N.S.W)
  4. FIP-IFP International Federation od Podiatrists